Podologia

OFERUJEMY ZABIEGI
– pedicure medyczny,
– usuwanie odcisków , modzeli,
-rekonstrukcja płytki paznokcia,
-leczenie paznokcia wrastającego,
-przeciwdziałanie pękającym piętom.
Pedicure medyczny

Pedicure medyczny jest to specjalistyczny lub leczniczy zabieg przeprowadzany przez specjalistę podologa, po przeprowadzaniu dokładnego wywiadu  oraz przy użyciu sterylnych i jednorazowych narzędzi.

Częstotliwość jest  sprawą indywidualną, ale dla podtrzymania efektów i polepszenia komfortu życia pedicure medyczny należy wykonywać co 4 – 6 tygodni.

Ciekawostka:

Odpowiednia pielęgnacja przyczynia się do przedłużenia efektów. Preparaty podologiczne są bardzo bogate w składniki odżywcze oraz lecznicze, nieporównywalne z kosmetykami drogeryjnymi. 

Tamponada - opatrunek na wrastający paznokieć

Dyskomfort podczas chodzenia i ból w okolicach palców stóp, doskwierający nawet podczas odpoczynku mogą być objawami wrastających paznokci.
Problem dotyczy kobiet mężczyzn oraz małych dzieci.
U kobiet najczęstszą przyczyną wrastania paznokci jest noszenie ciasnego obuwia. Uciskana w bucie stopa reaguje zaginaniem paznokci ku dołowi, a brzegi wrastają w skórę okalającą palec. Problem dotyczy również panów, jednak u mężczyzn najczęstszą przyczyną wrastających paznokci jest ich niewłaściwe obcinanie. Tamponada jest podstawowym zabiegiem na wrastanie płytki paznokciowej ze stanem ropnym zapalnym. Podczas zabiegu w wale okołopaznokciowym umieszcza się opatrunek nasączony preparatem o działaniu przeciwzapalnym. Dzięki temu pacjent odczuwa natychmiastową ulgę, a stan zapalny ulega podleczeniu. Tamponada jest stosowana zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci w celu przeciwdziałania wrastaniu paznokci.

Usuwanie odcisków / modzeli

Odcisk powstaje na skutek narastania twardej masy keratynowej spowodowanej tarciem. Przyczynami powstawania odcisków mogą być: wzrost ciśnienia tętniczego, złe ukrwienie tkanek, deformacje kostno-stawowe stóp czy nieprawidłowo wyprofilowane obuwie. Odciski, w przeciwieństwie do modzeli posiadają rdzeń, który również jest usuwany . Najczęściej występują na śródstopiu oraz pomiędzy palcami.

Modzel to rozległe zrogowacenie przypominające korę drzewa. Jest twarde, nie ma rdzenia wewnątrz. Najczęściej występują na powierzchni przedstopia. W trakcie chodzenia dają nieprzyjemne uczucie pieczenia. Modzele mogą również występować na palcach.


Zabiegi są w 100% higieniczne – używamy wyłącznie narzędzi jednorazowych lub sterylizowanych w autoklawie medycznym.
CENA
pedicure medyczny   90-150zł
pedicure biologiczny  80zł
usuwanie modzeli,odcisków   50-80zł
tamponada   30zł
wrastający paznokieć   30-150zł
klamra   150zł
zmiana łącznika   70zł