Mezoterapia igłowa

OPIS

Mezoterapia to zabieg polegający na bezpośrednim wstrzyknięciu odpowiednich preparatów leczniczych we właściwym stężeniu i składzie. Substancje są wstrzykiwane w problematyczne miejsce w małej ilości.

W mezoterapii wykorzystuje się specjalne koktajle z zawartością witamin, aminokwasów, oligoelementów, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, krzemu, enzymów i wyciągów tkankowych.

Odpowiednio skomponowane substancje odżywcze rewitalizują skórę, pobudzając jej naturalne zdolności regeneracyjne. W mezoterapii stosowane są obecnie gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. Mieszanina kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazywana jest koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb klienta.

W celu wykonania zabiegu mezoterapii igłowej posługujemy się pistoletem z komputerem . Narzędzie to wyposażone jest w system programowania konfiguracji zabiegu, który w prosty sposób dopasowuje głębokość oraz częstotliwość nakłuć, jak również ilość podawanego preparatu. Precyzja działania pozwala na każdorazowe wprowadzanie substancji w tej samej ilości, i na tą samą głębokość, dzięki czemu zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny,aniżeli działanie strzykawką. Nie bez znaczenia pozostaje też różnorodność trybów pracy. Każdy pistolet do mezoterapii posiada możliwość regulowania długości wysuwania igły, czyli głębokość penetracji oraz szybkość podawania produktu. Ten wachlarz możliwości pozwala na wykonywanie szerokiej gamy zabiegów zarówno na twarzy jak i na całym ciele. Pistolet posiada regulację szybkości oraz regulację przepływu preparatu. Ustawienia te znacząco zmniejszają do minimum ryzyko zbyt głębokiego podania produktu. Ostatnim atutem pracy pistoletem jest regularność, zarówno w wysuwaniu igły, jak i jej jednostajnego tempa. Skoro następują one w tych samych odstępach czasu, pozwalają wprowadzić pacjenta w lekki trans zdecydowanie bardziej przyswajalny niż odczucie pojawiające się przy nieregularnych ukłuciach.

WSKAZANIA
– odmłodzenie i poprawa wyglądu skóry,
– biorewitalizacja,
– profilaktyka starzenia,
– wygładzenie zmarszczek,
– redukcja przebarwień,
– przywrócenie napięcia i elastyczności skóry,
– blizny i rozstępy,
– cellulit,
– wypadanie włosów.
PRZECIWWSKAZANIA
– ciąża,
– alergia na którąkolwiek z substancji zawartych w preparacie,
– skłonność do bliznowców,
– cukrzyca (niewyrównana),
– stany zapalne skóry,
– opryszczka,
– terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry,
– choroba nowotworowa.
CZĘSTOTLIWOŚĆ
Częstość wykonywania zabiegów jeden zabieg co dwa-trzy tygodnie przez trzy miesiące.
Następnie jeden raz w miesiącu przez trzy miesiące.
Czas trwania zabiegu od 40min do 70 min
CENA
W zależności od użytej ampułki
CENY OD
twarz  290zl
głowa  190zł
znieczulenie 50zł